W dzisiejszym zabieganym świecie dobra organizacja to wyjątkowo pożądana umiejętność. Trzeba zorganizować sobie pracę i zajęcia z nią związane, życie rodzinne, które również wymaga  uporządkowania. Idealnym rozwiązaniem są kalendarze, które zdecydowanie wpłyną na jakość życia rodzinnego i biznesowego. Na rynku dostępnych jest sporo kalendarzy, w wielu formatach i o różnym przeznaczeniu. Z pewnością każdy może znaleźć coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb. 

Kalendarze kieszonkowe

Kalendarze w tej formie spełnią swoją rolę w przypadku osób, które nie lubią zbytnio obciążać swojej torebki czy torby. Niewielki format sprawia, że zawsze można zabrać go ze sobą, aby na szybko zanotować podaną datę czy numer telefonu. Są dyskretne, idealne dla osób preferujących tradycyjne rozwiązania. 

Kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe są rozwinięta i większą formą kalendarzy kieszonkowych. Dzięki większej ilości miejsca wykorzystać można je do zaplanowania spotkania biznesowego, przygotowania listy zakupów. Sprawdzą się u osób, które mają dużo obowiązków na różnych płaszczyznach życia. Obecnie na rynku dostępne są tradycyjne kalendarze, z elegancką okładką, które można zabierać ze sobą na ważne spotkania aby zawsze mieć pod ręką, kiedy coś ważnego wymaga zanotowania. Znaleźć można również kalendarze w odważną oprawą, które oprócz rozpiski dni, tygodni i miesięcy, mają dużo miejsca na własne notatki. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ograniczeń. Jeszcze bardziej odważną formą będzie samodzielne zaplanowanie kalendarza w coraz bardziej popularnym planerze czy zwykłym brulionie, dzięki czemu kalendarz będzie w pełni spersonalizowany. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób kreatywnych, które działają nieszablonowo.

Kalendarze na biurko

Ten rodzaj idealnie sprawdzi się u osób, które większość czasu spędzają przy biurku. Jest zawsze pod ręką i w widocznym miejscu. Można po niego sięgnąć w trakcie rozmowy telefonicznej i na bieżąco sprawdzić jak wygląda plan dnia i tygodnia. Jest to także dobry pomysł na organizację miejsca pracy dziecka szkolnego. Podgląd do zaplanowanych sprawdzianów i notatki z prac domowych do których dziecko ma dostęp na bieżąco pomoże w nauce organizacji zajęć. 

Kalendarze ścienne

Kalendarze ścienne pomogą w organizacji życia rodzinnego. Umieszczone w widocznym miejscu pomogą usprawnić planowanie zebrań, wizyt u lekarza, zajęć pozalekcyjnych dzieci, a nawet planowanie posiłków. Dzięki temu, że zazwyczaj zawierają ilustracje bądź zdjęcia, mogą stanowić również element dekoracyjny wnętrza.