2019-05-25
Wyjazd nurkowy na Gozo /Malta 8-15 czerwiec 2019

Witajcie

 

W terminie 8-15 czerwiec lecimy na wyspę Gozo / Malta, w planie nurkowania na wrakach ,jaskinie, caverny oraz nurkowania nocne.

Zostały 2 wolne miejsca ( niestety dwie osoby musiały odwołac udział z ważnych powodów).

Zdecydowanych zapraszam do przyłączenia się , zastrzegam jednak ,że wyjazd dedykowany jest dla osób z min AOWD ,czyli nurkowania w okolicach 30m.

 

Kilka informacji dla uczestników wyjazdu.

Startujemy z Katowic o 6:40, parking mamy zarezerwowany ,na podróż przeznaczam 3,5 h ,tak wiem ,ze potraficie szybciej ...

Co do lotu i bagażu to lecimy liniami Wizzair i mamy wykupiony mały bagaz podręczny ,bagaz podreczny na kółkach i bagaz rejestrowany 20 kg, szczegóły tutaj... https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/baga%C5%BC?gclid=EAIaIQobChMIktPx0eO24gIVGKqaCh15JQDSEAAYASABEgJsKfD_BwE&gclsrc=aw.ds#/

Spotykamy się 24;00 w aQuateam, pakujemy ,kawa i w drogę, na miejcu jesteśmy około 9;40  zabieramy bagaże i wsiadamy w autobus około 2 euro/os ,który wiezie nas z Malty na prom . Autobusy sa zgrane z promami ,więc jak tylko dotrzemy do portu ,czeka na nas prom na Gozo, który trwa około 30 min.  Koszt promu to niecałe 5 euro za os. Po dotarciu na Gozo czekaja na nas wynajęte samochody ,którymi docieramy do naszego domu na kolejne 7 dni https://www.booking.com/hotel/mt/ta-39-sandrija.pl.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaLYBiAEBmAEeuAEGyAEM2AED6AEBiAIBqAIDuAKdpJ_nBcACAQ;sid=74a7dfe67003d89ff9e1f5fa6c30eada#tab-main

Przelot i bagaże kosztowały 890 zł ,więc jesli ktos ma nadpłatę prosze o kontakt , jeśli ktos ma niedopłatę  takze proszę o kontakt  podam aktualny nrumer konta :)

Pierwszy dzień  mamy dla siebie, odpoczywamy , kolejne 5 dni to dni nurkowe i dużo atrakcji dla Was, poza nurkowaniem sa fajne miejsca na trekking ( warto zabrac buty).

Temperaturowo mozecie się nastawic na polskie lato na ladzie i około 22 stopni w wodzie, sami zadecydujecie jakie ubrania zabrać, dzień jest długi bo ponad 11 h.

W domu do dyspozycji mamy dużą kuchnię, pralki i wszystko co w normalnym domu ( zobaczcie zdjęcia ,link wyżej), zakupy robimy zazwyczaj w sklepie Lidl i na targu, ceny porównywalne do tych w Polsce.

 

Noclegi... namawialiscie mnie aby to był jeden duzy dom , nie było łatwo ,ale jest piętrowy dom z basenem ,tarasem na dachu do opalania się i dużą kuchnią, jest grill i kilka sypialni. 

Koszt noclegu to 35 euro/dzień dla dorosłych , dzieci  do 12 go roku 17,50 euro.

doliczyć trzeba 0,5 euro /doba opłaty klimatycznej http://freelife.pl/portfolio/oplata-klimatyczna-2/

 

Opłaty za dom poproszę o przelew po kurcie kupna z danego dnia ,lub gotówka w dzien wyjazdu (jestem umówiony z włascicielem domu na lotnisku).

 

Co do nurkowań ,to mamy pakiet 12 nurkowań z brzegu w tym 2 nocne/ 200 euro, nurkowania z łodzi sa dodatkowo płatne ( ale tododatkowa opcja nurkowania dostępne z brzegu są świetnymi miejscami).

Standardowo do naszej dyspozycji sa stalowe butle 10/12 /( w pakiecie) butle 15 l są dodatkowo płatne 3 euro /szt.

podobnie wygląda sytuacja z butlami do Side mount i twinami one sa płatne extra 10 euro dziennie.

Nie ukrywam ,że  12-19 czerwiec bedzie jeszcze kilka osób na Gozo i w planie mam nurkowanie na lodzi podwodnej Stubborn  jest na 56 m, chetnych prosze o kontakt, na nurkowania wymagane są uprawnienia , ale zawsze możecie zrobić tam kurs  IANTD ADVANCED NITROX DIVER oraz  TECHNICAL NITROX DIVER- deklaracje na nurki  przed wyjazdem :) 

 

Samochody... mam zarezerwowane dla nas 2 Jeepy Suzuki maruti koszt to 36 euro za dobę ,będą podstawione na parking w porciei i tam tez je zostawimy. Dodatkowo paliwo według zużycia/ koszty dzielimy na wszystkich.

Prosze o informacje kto jakie butle zamawia/sms.

Jeśli potrzebujecie dodatkowego sprzetu na wyjad takze proszę o informacje.

 Pojedyncze nurkowania poza pakietem to koszt 30 euro za jedno nurkowanie.

Osoby nurkujace zabierają cały sprzęt poza butlami i balastem w tym obowiązkowo bojki ,latarki i komputery.

 

Jeśli macie pytania proszę o kontakt